Joomuk | O škole
13396
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-13396,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive

HISTORIE NAŠÍ ŠKOLY

Od roku 1997 působila na největším sídlišti Frýdku-Místku přípravka Taekwonda ITF pro děti od 6 do 12 let pod vedením trenéra a předsedy Školy Taekwon-do ITF Frýdek-Místek Jozefa Juháse a trenéra Michaela Žitníka v rámci oddílu Školy TK-D Frýdek-Místek.

Začínali v ní mnozí mladí taekwondisté, kteří nyní sbírají na různých soutěžích medaile. Celkový zájem mezi mladými lidmi o cvičení tradičního moderního korejského umění sebeobrany Taekwon-do ITF ve městě Frýdek-Místek a okolí byl však tak velký, že už nevyhovoval statut “přípravka”.

A proto v únoru 2001 vznikl nový subjekt, který zakládá Josef Juhás, a to Škola Taekwon-Do ITF JOOMUK Frýdek-Místek, který má sídlo na 1. ZŠ Petra Bezruče ve Frýdku. Členská základna činí 135 cvičenců ve věku šesti až šestnácti let.

Počáteční pochybnosti o správném kroku vzniku samostatného oddílů jsou pryč a nový oddíl JOOMUK plně potvrdil svou životaschopnost, jak s přibývající členskou základnou, tak medailovými úspěchy ze soutěží, kterých se zúčastňuje.

Závodní tým se pravidelně zúčastňuje veškerých závodů ať už pořádaných svazem nebo jednotlivými oddíly. Stalo se již tradicí, že na každých závodech naši borci patří mezi nejlepší. Své zástupce máme i mezi členy střediska talentované mládeže – severní Morava (STM SM) Českého svazu Taekwon-Do ITF a v poslední době i sportovní reprezentace České republiky.

O letních prázdninách roku 2001 pořádala škola Taekwon-Do ITF JOOMUK Frýdek-Místek od 12.8.–19.8.2001 první Letní soustředění v Kunčicích pod Ondřejníkem, kde se denně mladí taekwondisté zdokonalovali v tomto náročném sportu. Pro velký úspěch této akce se uskutečnily i další ročníky letního soustředění.

V únoru 2003 byly škole dva roky a za tak krátkou dobu získala své pevné místo mezi ostatními sportovními oddíly různého zaměření ve Frýdku – Místku a okolí. Přestože né vždy všichni cvičenci vydrží u tohoto náročného sportu, přesto přichází stále noví zájemci, kteří mají chuť zkusit něco nového.

Toto jde zvládnout jen díky velké obětavosti trenérů, rodičů cvičících dětí a finanční podpory Městského úřadu při centru sportu města Frýdku-Místku.

TRENÉŘI

JOZEF JUHÁS

V. dan – mezinárodní instruktor,

MAREK MAIER

III. dan – trenér

Členské příspěvky

Členské příspěvky a páskování.

• Členské příspěvky MĚSÍČNĚ

• 350/MĚSÍC
    • Platí se vždy na začátku měsíce

• Členské příspěvky ČTVRLETNĚ